Jest to przykład niedużego, parterowego domu dla czteroosobowej rodziny. Ideą projektu było stworzenie koncentratu mieszkania ubranego w formę budynku. Inwestorom zależało na tym, aby ich potrzeby mieszkalne mieściły się na jednym poziomie i na możliwie niedużej powierzchni. Zrezygnowano z wbudowanego garażu, który w przyszłości powstanie jako wolnostojący na tyłach działki. Do budowy domu wybrano technologię drewna klejonego.
Inspiracji szukaliśmy w niewielkich, drewnianych domach skandynawskich. Działka inwestycji, otoczona z trzech stron lasem sosnowym, dawała dodatkowo możliwość stworzenia niepowtarzalnego klimatu północnych krain.
      Ze względu na pewne ograniczenia, wiążące się z technologią drewna, postanowiliśmy oprzeć bryłę budynku na archetypie domu z dachem dwuspadowym. Aby, zgodnie z życzeniem Inwestora, zmieścić całą funkcję mieszkalną w poziomie parteru, z uszanowaniem zasady strefowania pomieszczeń, potrzeba było zaprojektować dość rozległy rzut poziomy budynku. Żeby nie utracić pierwotnego zamysłu postanowiliśmy rozdzielić budynek na dwa niewielkie skrzydła: frontowe (równoległe do ulicy) i ogrodowe (usytuowane prostopadłe do frontowego). W skrzydle frontowym znajdują się pomieszczenia reprezentacyjne takie jak: obszerny hol wejściowy, salon, otwarta kuchnia, gabinet. W skrzydle ogrodowym mieszczą się sypialnie i łazienka domowników. Skrzydła zostały zróżnicowane kolorystycznie aby optycznie rozbić rozczłonkowaną bryłę na dwa niewielkie budynki. Jasnoszara bryła frontu skromnie ale elegancko kontrastuje na tle zieleni lasu. Ciemniejsze skrzydło ogrodowe wtapia się w otoczenie, ustępując pierwszeństwa części frontowej.
<
>